Open Letter regarding Ken Livingstone

Below is an open letter we are asking former and current Labour members and supporters, from across the Jewish community and from our non-Jewish friends to sign.

Please sign the letter by entering your details below. We will update the signatures every few hours.

Many thanks

The Jewish Labour Movement

Dear Editor,

We are former and current Labour members and supporters, from across the Jewish community and all sides of the party. We may disagree on policy, both domestic and international, but we are united by our unwavering commitment to anti-racism.

Last night we collectively felt a sense of disgust and frustration at the decision by the NCC to not expel Ken Livingstone from the party.

Livingstone’s comments betray a party that was founded on the values of equality and inclusivity. His history of inflammatory remarks against our community, be it his suggestions that our community’s ‘wealth’ determines our vote, or his recent smears of victims of the Holocaust, surely have no place in a progressive party.

Last night’s decision to allow him to remain a member presents us with an immediate dilemma about our future in the party. Despite pledges of ‘zero tolerance’ on anti-Semitism, Labour has been found wanting when it truly mattered.

The Jewish community has a proud history with Labour, but this decision has thrown its future into jeopardy. We are sick of the complacency shown towards the prejudice we face. Enough is enough.

We fully support the Jewish Labour Movement’s proposal to initiate a debate at Labour Party Conference in September 2017 promoting the expulsion of Mr Livingstone from the Labour Party. We also support calls for an immediate review of the decision by the NEC.

Lastly, we would like to thank those in the Labour Party who have offered us messages of solidarity, and would urge those who disagree with this decision to call on their representatives to speak out against it publicly.

Luciana Berger MP Jewish Labour Movement Parliamentary Chair/Wavertree CLP
Jeremy Newmark Jewish Labour Movement National Chair/Chair, Hertsmere CLP
Ethan Schwartz Jewish Labour Movement NEC Member
Jay Stoll Jewish Labour Movement NEC Member
Emily Hilton Hampstead & Kilburn CLP, Brondesbury Park Branch vice chair/Jewish Labour Movement NEC Member
Joe Grabiner Finchley & Golders Green CLP/ Jewish Labour Movement
Councillor Joe Goldberg Hornsey & Wood Green CLP, Haringey Council, Jewish Labour Movement NEC
Councillor Adam Langleben Chipping Barnet CLP/Jewish Labour Movement NEC
Sarah Sackman Holborn and St Pancras CLP, Jewish Labour Movement NEC, Former PPC Finchley & Golders Green
Liron Velleman Chipping Barnet CLP and Jewish Labour Movement NEC
Councillor Jane Black Bury South CLP Vice Chair/Chair, Jewish Labour Movement North West branch
Mike Katz Former London Assembly Candidate and councillor, Jewish Labour Movement NEC
Ivor Caplin Former Labour MP and Minister | JLM NEC
Councillor Alon Or-bach Chair, Finchley & Golders Green CLP/ Jewish Labour Movement NEC
Councillor Neil Nerva Hampstead & Kilburn, Brent Council/ Jewish Labour Movement NEC
Lee Petar Hertsmere CLP/ Jewish Labour Movement NEC Member
Silke Goldberg Honorary Solicitor, Jewish Labour Movement 
Ella Rose Youth and Women's Officer, Hertsmere Labour Party. Director, Jewish Labour Movement
Sir Trevor Chinn  
Daniel Jacobs  
Rachel Wilson  
Cal Harvey Manchester Central JLM Delegate and Disabilities Officer
Councillor Edward Davie Dulwich and West Norwood - Chair of Lambeth Council Overview and Scrutiny Committee
Jonathan Walden  
Jessica Winterstein Former Labour Party member
Sarah Newman Manchester Withington
David Zell Epsom & Ewell
Amos Schonfield Hampstead & Kilburn & Deputy, Board of Deputies of British Jews
Simon Bottomley Leyton and Wanstead
John Strawson  
Sara Conway Barnet
Tom Francies  
Luisa Attfield Finchley Golders Green CLP
Hannah Lyons-Singer  
Jessica Jacobs JLM
David Hirsh Finchley and Golders Green
Laura Marcus Member of the Jewish Labour Movement and former member of Staffordshire Moorlands CLP
Emma Poole Ex - South Thanet  Labour Party activist. 
Hannah Rose  
David Selo Hove and Portslade
Andrea Campos-Vigouroux Streatham CLP
Judith Flacks Edmonton CLP 
Jess Lishak Stretford and Urmston  CLP
Naomi Stanley  
David Abrahams  
Nathan Comiskey  
Gary Pepworth Thornbury and Yate
Darren Maughan Islington South and Finsbury
Chris Coates Former Labour Party member
Paul Manski  
Claudia Carr  
Sian Webley  
Warren Tarbiat Wirral West
Rob Killen  
Francesca Simons Ruislip, Northwood and Pinner
Rebecca Filer Bristol West, Bristol Labour Students Co-chair, Labour Students South West Regional Coordinator
Jack Boardman Hampstead and Kilburn CLP (Vice Chair Campaigns)
Frankie O'Byrne Enfield Southgate CLP
Binyomin Gilbert  
David Robertson Liverpool Riverside CLP
Leon Waksberg  
Andy Sapir JLM and former member of the Labour party
Jenny Stanlake  
Jayne Mortimer Ashfield CLP Youth Officer
Suzy Drohan Oxford East
David Leigh  
Patrick Jenkins Kenilworth and Southam 
Christina Emmett Bosworth CLP Women's Officer
Sam Charlton Chair UCLan Labour Club. Preston CLP member
Paul Linwood  
Ian Sternberg Wantage CLP
Daniel Sternberg Islington North CLP
Debbie Ferrer ex Labour Party member
M Midis  
David Levene City of York CLP
Leo Gibbons-Plowright Lewisham Deptford CLP
Craig Mitchell-Powell Leicester West CLP
Jon Ridge Manchester Central
Adam Foster Political Education Officer - Scunthorpe CLP
Emma Feltham Lewisham East
Matthew Elves Labour Humanist
Justyn Trenner JLM (Poale Zion) and former Labour Party member
Helen Gordon Finchley and Golders Green, former councillor
Robert Smith Newcastle-under-Lyme 
Matt Redmore Sheffield Hallam
Lesley Lowe Hazel Grove CLP
Dominique Pope Poplar and Limehouse CLP
Charlie Agran  
Jonty Leibowitz Finchley and Golders Green
Jonathan Solomons  
Howard Fuller Prospect DWP Group Executive
Richard Schwartz Labour voter
Josh Gamble Hornsey and Wood Green
Jed Novick  
Kathryn Knight Am not Jewish, but signing in solidarity
Thomas ROn Cambridge
Andrew Lawson Workington CLP
Tami Peterson Former Labor International Member
Cameron Joshua Beavan-King Birmingham Yardley CLP, Birmingham University Labour Students LGBT+ Officer 
Kevin Pilnick Garston and Halewood
Dominique Pope Poplar and Limehouse CLP
Jacob Forman Ilford North CLP
Arieh Miller Chipping Barnet
Alan Gavurin  
Lynn Gard  
Alec Feldman Harrow East CLP
Joe Oliver Exeter
Daniel Elton Hertsmere CLP, Political Education Officer
Lawrence Levin  
Anya Metzer Brent Central CLP/Jewish Labour Movement
Emily Edwards  
Richard Arnold Lewisham Deptford 
Kate Cohen Hornsey and Wood Green 
Neil Levitan  
Rabbi David Mitchell Hendon
Jonathan Downing Bristol West CLP - Vice Chair (Membership)
Billy Brown  
Va Foster ERDINGTON WARD & CONSTITUENCE
Rob Minshull Former National Secretary Labour Students (NOLS)
Nicole Lampert Labour Party member
Marilyn Saponia Woodhouse CLP
Elisabeth Davie  
Jane Lloyd  
Sandra Ernstoff Former Labour Party member
Marc Livingston JLM member 
Ilan lieberman Sale
Miss Mullen  
Esther Endfield Co-chair Kings College London Labour club
Justin Copitch  
Simon Forman​ Ilford North
Richard Budden Former Labour Party member 
Juliet Harris Hastings and Rye CLP
John Morgan-Evans  
Toby Cohen Hornsey and Wood Green
Abdi Duale Ealing North - Youth Officer and London Young Labour BAME Officer
Adam Sutherland  
Zach Esdaile  
Jessica Goldstone Youth Rep, JLM North West / Bury South CLP
Jack Baker-Merry  
Ross Armour Corby and East Northants - Secretary
David Herman Hove member (until last night)
Rebecca Richards Newcastle-Under-Lyme
Michael Sanders  
Gillian Christopher-Chambers  
Amitai Landau-Pope  
Ruth Rosenthal Edmonton CLP/JLM Member
Jamie Gardner  
Joel Rosen Finchley and Golders Green CLP
Sabina Crouch  
Councillor Nathan Burns Lancaster and Fleetwood
Danny Shisler Former Labour Party member
Saqlain Choudry Brent Central CLP Youth Representative
Ido Vock Left Holborn and St Pancras CLP on the evening of the Livingstone decision
Robert Berman  
Sean Thomas Bootle - member
Paul Thomas Johnson  
Michelle Beckett Labour Party Member, Harrogate CLP
Ella Magal Hampstead and Kilburn
Sam Mace  
Antony Riley Leeds Labour Students Co Chair 2017/18
Adam Sheehan Hayes and Harlington 
Charlotte Mawdsley  
Tom Murray Lancaster and Fleetwood; frustrated Labour voter
Adam Nundy Nottingham South CLP/ Labour Students National Committee
Bea Isaacson Hampstead and Kilburn
John Davies Cardiff West
Helen Goldrein Cambridge 
Jack Lubner  
Billy McLean Salford and Eccles
James Grand Sheffield Hallam CLP
Claire Pickard  
Simon Marks JLM
Martin Plaut Holborn & St Pancras Labour Party
Richard Gold Member Bury South CLP
David Simmbs  
Jane Igielman  
Gwyn Powell-Wilde Member at Wallasey
Paul Dixon  
Kate Roche  
Alice Lovell  
Andy Hill Former Labour Party member
Jack Omer-Jackaman  
Gillian Stern Finchley & Golders Green 
Victoria Mumby Brigg & Goole 
Karen Benveniste  
Elliot Steinberg  
Joseph Benedyk JLM Member 
Lisa Neidich  
Robert Williams Wealden CLP, Youth Officer and County Council Candidate/ Secretary of University of Sussex Labour Society
Declan Mulholland Leeds Beckett Labour
Declan Mulholland Leeds Beckett Labour
Lyla Ward  
Jordan Mizrahi  
Callum Ashton Stretford and Urmston 
Carol Roberts JLM
Ellie James Hexham - Bywell area youth delegate
Charlie Hind Leeds Beckett Labour
Terry Philpot East Surrey CLP
Councillor Emma Daniel Councillor and Chair for Neighbourhoods, Communities & Equalities Brighton & Hove City Council
Alastair Romanes  
Richard Horton Hornsey & Wood Green CLP
Saul Cahill  
Lydia Cawsey  
Lucy Atkinson Lancaster and Fleetwood 
Andrea Collins Former Reading East member, JLM
Darryl Baker  
Michel Ehrlich  
Gregory Sinclair  
Emma Phillips Labour voter
Councillor Warren Morgan Leader of Brighton and Hove City Council and Labour Group
Councillor Jim Robbins South Swindon
Theo Anton Richmond CLP, Oxford University Labour Club
John A Bateson Parliamentary candidate - Westmorland & Lonsdale 2015
Jessica Ansell  
Craig Adams Former Labour Party member & Councillor
Nick Croft JLM
Jeffrey Freeman Chipping Barnet
Olly Longworth Scottish Labour employee
Tal Ofer Ilford North CLP and Deputy, Board of Deputies of British Jews
Joshua Daniels Finchley & Golders Green CLP
Talya Finke Holborn and St Pancras CLP
Nicky Easton  
Geraldine Bloustien  
Yoni Stone  
Alex Georgiou Chingford and Woodford Green CLP -  Political Education Officer (GC and EC) 
David Harounoff Hendon CLP
Linda Grant Hornsey and Wood Green 
Yonatan Higgsmith JVoiceUK
Tim Partington Lancaster and Fleetwood CLP and Campaigns Secretary for Lancaster University Labour Club
Vitale Stone Noam Youth Movement
John Woolf  
Richard Daniels  
Iain Noble Sheffield Central CLP
James Mawdsley Leeds central
Joseph Wright  
Owen Power JLM & Salford & Eccles CLP
Bernard Bloom Former Labour member of 55years
Councillor Rowan Draper Stafford CLP, Stafford Borough Council
Ruth Fisher  
Angus Ferguson Tynemouth
Councillor Oscar Thynne Chair of Standards Committee at Lancaster City Council
Euan Philipps Tonbridge and Malling - Branch Representative 
Tomer Raphael  
Steven Akehurst Islington North
Harry Kelly  
David Greenfield Ilford South
Charlotte Mendelson Former Labour Party member
Annabel Lermer L P member
Councillor Adam Harrison Holborn and St Pancras CLP
Noah Libson Hornsey and Wood Green CLP - member
Michele Grant Bethnal Green and Bow
Jayne Reich  
Conor Fitzmaurice Slough CLP
Ella Taylor-Fagan Finchley and Golders Green 
Joseph Price Former member of Heywood and Middleton
Councillor Malcolm Kennedy Liverpool Riverside
Councillor Kathy Levine Chipping Barnet CLP, Barnet Council
Emily Carp Tatton
Doe Solomon  
Mike Berkoff  
Guy Woolf  
Sarah Barlow  
(((Gaby Charing))) Camberwell & Peckham CLP
Chloe Nichols Lewisham West & Penge CLP member
Paul Corrick  
Judith Gardiner Former Labour Party Councillor and member
Andrea Neidle  
Steve Wardlaw Hackney CLP
Michael Goldin  
Ben Paul Islington South
Sue Aron  
James Libson  
Aaron Simons Ruislip, Northwood and Pinner
Kate Wilson  
Laura Honickberg Battersea
Catherine Whaley Islington South
Janice Lewis  
Budd Margolis Humanitarian
Dan Neidle Islington South & Finsbury CLP
Councillor Eamonn O'Brien Bury South CLP Vice-Chair for Membership
Barnaby Powell  
Elisabeth Telcs Brighton Kemptown 
Sharon Darvill  
Jessica Goldfinch  
Katy Colton  
Charles Lambert Labour International party member
Charlotte Libman  
Mayer Nissim Hertford and Stortford
Russell Boxer  
Georgia Ellis  
Ruth Ashley Dalton Rochford and Southend East CLP; Treasurer 
Gurinder Josan Sikhs For Labour Vice Chair / Warley CLP
Jodie Cunningham Renfrewshire south SYL women's officer 
Connor Cunningham Renfrewshire South CLP, Youth Officer; Scottish Labour Students, Treasurer 
Danielle Vides Danielle Vides
Sofie Jenkinsin Labour Party memeber 
Andrew Semple Workington 
Louise Brook Constituency delegate
Hayden Cohen  
John Hyland Labour member Chadderton
Julian Goodkin  
Ashley Shaw  
Reuben Saffer Resigned member 4.4.17 Withington CLP, Chair of Menorah Synagogue, Manchester
Caroline Ratner Former CLP Finchley & Golders Green and former JLP member
Michael Rubinstein Bury South and Office of Jewish Representative Council for Greater Manchester and Region. Chair of Human Rights, Racism & anti-Semitism Committee of JRC
Leon Lagnado Lewes CLP
Amiel Cohen  
Karen Danker  
Natascha Wolf  
Colm Quinn Tooting
Anthony Silkoff Bethnal Green and Bow CLP
Councillor Alex Diner  
Joe Millis Dulwich and West Norwood
Adam Glantz  
Sarah Moise  
Daniel Katz  
Morgan Jones Poplar Limehouse CLP, QMUL Labour Women's Officer
Harvey Jarvis  
Adam Rose  
Jo Green Former Head of Press for the Labour Party
Tim Collard Edinburgh North & Leith CLP
Councillor John Wentworth Chair, Croydon Council Labour Group 
Benjamin Salmon Finchley and Golders Green
Benjamin Singer Labour Party member
Kirat Raj Singh  
Nev Bann Liverpool Riverside
Vikki Singleton  
Josh Nagli  
Gabrielle Edlin  
Frances Bill Brighton Pavilion 
Dorian Lynskey North Islington
Adam Stachniewski  
Suzy Rosenthal Hornsey and Wood Green CLP
Karen McIntosh South West Hertfordshire 
Veronique Singer  
Councillor Paul Gadsby Vauxhall
Michael Taggart Hove and Portslade
Noah Froud  
Will Steele  
Eliana Neidich-Schwartz Hackney North and Stoke Newington
Hannah Sharron  
janet Rosenberg  
Lydia Snodin Ealing Central and Acton CLP and Former Chair of Brighton and Hove Young Labour 
Darryl Telles Hove
Samuel Fawcett Taunton Deane CLP / Social Media Editor - Labour Humanists 
Kathy Baguley Ex-Labour member & JLM supporter
Councillor Stephanie Booth  
Miriam Steiner  
Sam Sheldon Finchley and Golders Green 
Simon Landau Sheffield Central CLP (former CLP Secretary)
Jonathon Proctor North tyneside 
Theo Bearman Hornsey & Wood Green
Brahma Mohanty Former BAME Secretary, Social Secretary and Disabilities Officer, Oxford University Labour Club, Oldham West and Royton CLP, Cooperative Party Member.
Andrew Burridge Stretford and Urmston CLP
Christopher Herman Mole Valley
Ilana Hutchinson  
Mandy Rose  
Councillor Matthew Courtliff South Swindon CLP
Simon Pallo  
Mark Hemingway  
Kevin Longman Orpington CLP
Daniel Villar Oxford East
Jacqueline Fletcher Runnymede and Weybridge - President Royal Holloway Labour Students 
Ashley Grossman Former Wood Green and Hornsey Labour Party member 
Jacqueline Fletcher President RHUL Labour & Co-Operative 
Mitch Conway  
Emma Bean Tottenham
Baruch Gilinsky Finchley and Golders Green CLP
Nicky Wildy Labour International
Councillor Craig Jones  
Laura Pascal Hackney North and Stoke Newington CLP
nicole izsak Former Labour Party member and lifetime Labour voter 
Neil Schofield Cardiff West CLP
Josh Kaldor-Robinson Brighton Kemp town CLP
Lesley-anne smith  
Frances Conway  
Cecily Gale JLM member/Birmingham Edgbaston, Branch VChair
Vince Barry Plymouth Sutton and Devonport
Lucille Grant  
Kieran Maxwell Co-Chair, Sheffield Labour Students
Dave Collins Gower / Gwyr
Rebecca Fletcher  
John Purves Hazel Grove - Labour Party member
Rabbi Sylvia Rothschild Orpington CLP
Margaret Jacobi  
Sue Teddern Hove & Portslade 
John Watts High Peak CLP
A Cashstein International Labour 
Alexander Glasner Hampstead and kilburn
Rhys Purtill Labour Students LGBT+ Officer
Iain McIntosh South West Herts
Elliot Folan Norwich South CLP
judith usiskin  
Katie Ward UEA Labour Society - Former Vice Chair
Oliver Bradley Hornsey & Wood Green
Mark Kreitner Glanz  
Jesseca Manville  
Cameron Mellowes UEA Labour Students and Norwich South 
charles simenoff blackley and broughton 
Debs Heneghan Finchley and Golders Green CLP
Thomas Burke Nottingham East
Councillor Lloyd Duddridge Ilford North
Jackie Segell  
Chris Ball Norwich South 
Edd Baird  
Alex Habel Merton
Richard Beach Hertsmere CLP
Councillor Brian Selby  
Anne Niman  
Ben Dresner-reynolds Labour Member
Jonathan Engler concerned non-tribal citizen
Nathan Yeowell Vauxhall 
Jane Selby Labour Party member
Farzana Hakim In solidarity 
Deborah Golend  
Liam Liburd Sheffield Hallam CLP
David Vernon  
Dario Celaschi Harrow East CLP
Athena Rees Brentford and Isleworth CLP
Councillor Roy Driver Stockport MBC
Michael Taylor Hazel Grove CLP and 2015 parliamentary candidate
Marina Strinkovsky South Swindon CLP Member
Zachary Atkins Chair, Lancaster University Labour Club
Adam Wisdish Sheffield Central - Sheffield District Labour Party Youth Officer
Tommer Spence  
Wendy Perrins  
Chris Wills Manchester Withington CLP and Chair, LGBT Labour North West
Jack Lister Salford Labour Party Member
Michael Rubin  
Elaine Mayers  
Peter Gould JLM
Anne Gould  
David Meller Stockport - Branch Secretary and Council Candidate
Nicola Cass  
Sam Varley-Stephens  
Mike Vasmer Vauxhall
William Tucker Bermondsey and Old Southwark CLP (also Vice Chair & Treasurer, London Young Labour) - affiliate JLM member, in solidarity
Councillor Richard Olszewski Hampstead and Kilburn, Camden Council
Joe Adams Lancaster and Fleetwood CLP
Barbara Levy Leeds North East 
Michael Lewis Sheffield Central CLP 
Joel Salmon  
Ieuan Francis Llanelli
Farnaz Modir  
Councillor Lee Cowen East Worthing & Shoreham CLP
Maxine Gordon Dulwich and Norwood
Colin Appleby Cities of London and Westminster 
Jon-Connor Lyons Manchester Central- Youth Officer
Jessica Gardner Jewish Labour Movement and Leeds Labour Students member
Joanne Bell Enfield
Daniel Norris Ex-lifelong Labour voter
Simon Gallant  
Liam Hill Bermondsey and Old Southwark CLP
Joshua Pines  
Adam Casey Burton CLP 
Councillor Chris Penberthy Sutton & Devonport CLP. Co-Chair LGBT Labour South West. Signing in solidarity.
Councillor Nick Brown South Leicestershire. Leader - Braunstone Town Council
Edward Jones Secretary, Richmond Park CLP
Joshua Fielding  
Thomas Doyle Oldham East and Saddleworth
Ollie Lee Richmond Park CLP; Executive Committee member
Dominic Penna  
chris evans JLM and Wavertree CLP
Louise Garman  
Gabriel Phillips Labour Students Disabled Students' Officer
Hilary Jacobs Hornsey and Wood Green
Charlie McIntyre Blackeley + Broughton CLP
Glyn Green Former Labour member 
Mary Durcan Cities of London & Westminster CLP.  Common Councilor on the City of London Corporation
Michael Murphy  
Steve Hirschhorn  
Sam Eastmond  
Anne Sassoon Vauxhall CLP and JLM
Stephen Lapsley Derby South
Edward Comber Runnymede and Weybridge CLP
Tom Cardwell Liverpool Riverside CLP
Luke Bassett Sheffield Central CLP (Youth Officer), Sheffield Young Labour (Vice-chair, Campaigns Officer)
Elaine Howarth  
Natan Doron Hornsey & Wood Green CLP; Chair of Regulatory, Planning & Licencing Committees at Haringey Council
John Payne  
Susan Stevenson Labour member Knowsley CLP
Paul Smyth Hackney South and Shoreditch CLP
Councillor Olly Parker Councillor for Mildmay Ward, Islington North CLP
Jonathan Shipley  
Adam Dyster  
Will Tricker Wimbledon
tiffany evripidou Chair - UEA Labour Students 
Nicola Simmonds  
Elaine Howarth  
Frank Hobson Hornsey and Wood Green, Branch Secretary
Brendan Hassan  
Ruth Simmons  
Tom Lafford Brentford & Isleworth, SERA Executive 
James Austin Hornsey and Wood Green
Will Prescott  
Martin Brock Mr
Dan Marks  
Councillor Joy Garner Stoke-on-Trent North CLP
Duncan Hales  
Stephen Scott Beckenham CLP
Charlotte Nichols Vice Chair, Young Labour
Gavriella Morris  
Councillor James Court Islington
Dan O Neill Labour International & Christians on the Left 
Anna Yearley Greenwich and Woolwich 
Lawrence Glyn  
Tony Flacks Ex member of Labour Party - Edmonton Constituency 
Gerald Ornstein  
Dan Wright Salisbury CLP
Catherine Mills Dundee CLP
Gez Sagar Finchley & Golders Green EC/Former Labour Head of Press & Broadcasting
Jane Dyster  
Emma Baxter Erith and Thamesmead CLP 
Annie Watson  
Sharon Landau  
Richard Mather  
Stephen Paul  
Heather Peto Trans officer of LGBT Labour, Nottingham South CLP
Roger Bowdery  
Sue Smith Putney Labour Party member
David Howell Labour Party Member in Essex
Liberté Harries Nothing just an upset voter/member of the Labour Party 
Madeleine Michaelson  
Ken McDonald  
Hannah Holtschneider  
avril crollick  
Jonathan Metzer  
Noab Bier  
Stuart Fordham Liverpool Riverside 
Daniel Zybersztajn  
Fraser Michaelson  Enfield Southgate - supporter
Steve Bacall  
Councillor Oskar Avery Newcastle East CLP
Joe Mugford Ex Labour member
Richard Lowe Alyn & Deeside CLP
Carole Sewelson  
Paul Pudney Bedford CLP
Richard Dingle  
Councillor Gary Jones Llanelli 
Oli Winton Labour Party member 
Oliver Chilton Scarborough and Whitby CLP
Naomi Hoffman Former member of the Labour Party
Edmund Joseph Aberdeen Central CLP
Will Cohen Hampstead and Kilburn CLP
Gideon Hoffman Westminster North
Trevor Chinn  
Dominic Boggan Liverpool Riverside, Jewish Labour Movement
David Ridge  
Adrienne Ross Former Labour Party member, Newcastle upon Tyne
Councillor Joshua Jones Dartford CLP
Luke Stronach Aberdeen Central. Co-Campaign Officer of Aberdeen University Labour Students
Claire Gavaghan Rochford & Southend East
Joshua Forman  
Linda Redford Streatham member
Abby Cronin Holborn and St Pancras
Annie-Rose Peterman Finchley and Golders Green CLP
Zach Evans Newport East - Youth Officer
David Naylor Labour Party Member
Jamie Fozard  
Dena Ryness Cheadle CLP, Women's Officer
Andrew Gilbert Enfield Southgate
Adrian Cohen Hornsey and Wood Green
ruth coppard  
Ashley Boroda Bury South CLP/Jewish Labour Movement
Raymond Irwin  
Nathan Feldman Camberwell and Peckham
Martin Singer West Dorset CLP
Emma Senitt  
Sarah Stanbridge North Herefordshire CLP
Emma Shiels  
Petra Nattland Sheffield Central CLP 
Keith Taylor Oxford East Clp
Jacqueline Nicholls  
David Hamilton  
Jeremy Leigh  
Michael Rich South West Surrey CLP
Cathy Ashley Dulwich and West Norwood 
Dan Lewis Sheffield Hallam
Keith Kahn-Harris  
David Gould South West Herts
Tony Zalin Wyre Forest CLP
Catherine Forman Ilford North
Jack Willis Doncaster North CLP, Member
Sam Stopps  
Pete Devonport  
Joanna Coleman Carlisle CLP
Steve Miller Chipping Barnet CLP
Yvonne Parsons Central Devon CLP
Rachel Holland Leicester South CLP
Alma Reisel Hampstead and Kilburn, party member
Ned Bell  
Rosie McKenna West Lancashire CLP 
Laurence Grant N/A
Caroline Simpson Hackney North
Kerry Humphreys Sherwood tu affiliate
frances orchover Barnet Labour Party 
Anne Clark  
Peter Crome Hampstead and Kilburn
Anne Joseph  
Rachel Flacks  
jason nisse former member Islington North
Tim Moore York Central CLP
Alan Stein Alan Stein
Caitlin Ferris  
Joe Whitley Mid-Derbyshire CLP
Amy Leversidge Reading East
Theresa Musgrove  
Noa Krikler Hornsey and Wood Green
Dan Carney Walthamstow
Councillor Rebecca Moore Councillor for Withington Ward, Withington CLP
Helene Eisenberg  
Jonathan Black Hornsey and Wood Green 
Graham Taylor Bethnal Green and Bow Parliamentary Agent and Tower Hamlets LG Agent
Colin Adkins Wrexham CLP
Samantha Lishak  
Adam Jones Newcastle East
Ivor Fried  Brighton Pavilion - Ward officer (treasurer) HEG Ward,  Brighton Pavilion
Student Rabbi Alexander Goldberg Harrow East CLP
Justin Beament Central Devon CLP
Conor McGurran Manchester Central CLP
Councillor Arjun Mittra Finchley and Golders Green
Georgia Power Nottingham South CLP - Woman's Officer. Bridge Branch Secretary. 
Ashok Roy  
Rachel Rose  
Andrew Thom  
Tom Turner East Surrey CLP, Former Oxford University Labour Club Co-Chair
Adam Jacobs Cambridge University graduate (1987)
Sara Gould South West Herts
Jon Freedman Edmonton
Sean Smyth Bristol West CLP/Bristol Young Labour Campaigns Officer 
Marlon Solomon Mr
Nicholas Rose  
Raymond Simonson  
Simon Tepper  
Fred Jerrome Bristol South & chair Bristol Young Labour
Debra Cohen  
Robert Massey Bristol South (former councillor in London Borough of Lewisham)
Jim Conalty Bootle CLP
Ann Fine Golders green ward
Willem Smelik  
Andrew Risner  
Rebecca Sanders  
David Pliener  
Beth Levison  
Corin Elliott Bristol West
Gideon Farrell Former Labour supporter
Barney Kemball  
Cassie Shoffren  
Kieran Marray Youth officer and IT officer - Corby CLP
Nadine Lewis  
Richard Crowther  
Councillor Lisa Banes  
Nick Sigler Hornsey and Wood Green/former Labour Party International Secretary
Gabriel Osborne  
Judith Offman  
Rosemary Hoffman  
Nathan Korn  
Matt Plen Finchley and golders green
lucy smith  
Councillor Christine Simm Oxford East CLP and Oxford City Councillor
Judi Shoffren Counselling North London Live
Councillor Julie Cattell Brighton Pavilion (Branch Delegate) 
Geoff Braterman  
Karen Landles SE Reg Board
Rivka Gottlieb  
Daniel Ward Normanton, Pontefract and Castleford CLP
Tasha Adley Chipping Barnet CLP/Jewish Labour Movement member
Vijay Riyait Leicester West CLP
Rabbi Lea Muhlstein Harrow West CLP, JLM
Anthony Dennison  
Barbara Laufer  
Mark Paterson  
Judith Ornstein  
Steve Hill Former Labour Party member
Marc Michaels Former Labour party voter
Rachel Snow-Miller  
Paddy Wagon  
Tess Joseph  
Sarah Shepherd Hackney North & Stoke Newington
David Bash  
Louise Peart Jarrow
Lucy Black  
Councillor Suzannah Reeves Withinngton, Chair
Miles Davis  
Henry Wilkinson Freshers Rep, Sheffield Labour Students
lara rix-martin  
Teddy Corbett Croydon North CLP
Richard Goldstein  
Ruth Kay  
Sarah Grabiner  
Sophie Duschinsky  
Thomas Bowhay  
James Lynas Islington North CLP
Alex Richardson  
Richard Baker Newcastle Central
Richard Goldstein  
Chani Smith  
Chris Rose  
Samantha Ellis  
Keiron Phelan Former Labour Party member, Sutton, Lewisham.
Gareth Gough Bristol West
Giacomo Paoloni Former Labour Party Member-City of Durham CLP 
Naomi Singer Labour party member
Geraldine Watson ex Labour voter
Councillor Robin Moss NE Somerset CLP - Leader, B&NES Labour Group
Jo Pearlman  
Roy Levy  
Rhoda Bawdekar Finchley and Golders Green
Matt Corden  
Larry Ray  
Lydia Speakman Ex Labour Party member - Newcastle Central
David Brown Bethnal Green and Bow
Emma Sola Labour Party member
Pete Newbon  
Will Gibbs Bristol West CLP
Susanne Fraser Former Labour party member 
John Orr Eastbourne
David Alter Hornsey and Wood Green CLP
Joanne Reed Labour Party Member
Daniel Guerri  
Margaret Harris Current Labour Party Member 
Rebecca Landau-Wildy  
Susana Alexandra Ex labour party member and potentially future member
Steve Gladwin Brighton Pavilion 
Barney Mynott Sheffield Central Campaign Coordinator
Rachel Sowerby Labour Party member
ze'ev portner finchley and golders green
David Lister ex-member of Labour Party
Phyllis Kenyon Edmonton member
Ann Clyne  
Neil Grant Past Chair of Brent East CLP
Penelope Toff  
Ruth Angel Labour Party  Member
Michele Carlisle Islington South and Finsbury
Debbie Forman Labour Party member
Edward Crask Hove CLP and Former regional organiser for 21 years.
Jim Denham Member of Momentum and Unite
Mavis Elton Mavis Elton 
Councillor Thomas Bewick Hove & Portslade CLP
Lee Bassman  
Simon Myerson Leeds NE
Jake Cohen Hornsey and Wood Green
Esther Konzon Labour Party Member
Jon Skewes Hornsey and Wood Green CLP
Rachel Burgin Christians on the Left
Councillor Arlene Ainsley Newcastle North
Greg Krieger Labour Party member
Sian Taylor East Oxford City Councillor/ group whip 
Sam Goodman Epping Forest CLP
Jean Gaffin Secretary, Mill Hill Branch, Hendon CLP and JLM
Wendy Skillicorn Copeland
Farrel Igielman Ilford North
Emily Hewson  
Councillor Daniel Anderson Enfield Southgate CLP
Debbie Matthews East hull clp women's officer 
Rob Berg  
Peter Elton Ex Labour council candidate, Salford
Nicholas Kissen  
Rachel Fidler  
Michael Birchall Spelthorne CLP, Former CLP Chair
Leon Pein  
Danny Golding City of York 
Amelia Longcroft  
Justin Daniels Finchley
Jonathan Lewis Leeds NE
Stephanie Brada Labour Party Member
Lindsey Taylor-Guthartz  
Rachel Montagu  
Jonathan Fenster Harrow West CLP
Susan Zur-Szpiro  
Elliot Cohen Former Labour Party member
Jo McCarron Bath 
Sue Leifer Former and long term member of the Labour Party
Marie Van der zyl Vice President Board of Deputies of British Jews
Maya Sedenu  
Hilary Freeman  
Daniel Beck  
Alexander Garrido Warrington South CLP
Michael Jacobs Hornsey & Wood Green CLP
Val Mogendorff Former Labour Party member; had been on the verge of re-joining. 
Jake Libson  
Daniel Heller Former Labour party member
Jon Gordon  
David Beadle Exeter
Simon Petar Hertsmere CLP
Rabbi Richard Jacobi Enfield North 
Tom Stratton Islington South and Finsbury CLP. Chair, St Mary's Ward
James Hepplestone Halifax CLP, Vice Chair (Membership)
Alex Ehrlich Salford and Eccles CLP Youth Officer and Irwell Riverside Branch Secretary 
Pauline McKibbin  
Miriam Dwek  
Jane Vigon  
Mary Knight Labour Party member.
Callum Hodgson Camborne and Redruth CLP
Larry Shulman Hornsey and Wood Green
Irene Mansfield Finchley and Golders Green CLP/JLM member
Spencer Payne Southport CLP, Nottingham Trent Labour Social Secretary
Claire Straus  
Natalie Grazin Finchley and Golders Green CLP
Alistair Knifton Southport CLP
David Mason Hornsey and Wood Green 
Pauline Levis Finchley & Golders Green
Anne Geey  
Fidelma Bourke  
Councillor Alan Sitkin Enfield Southgate CLP, Enfield Council
Ricky Green London
Jacob Lloyd Ealing Central and Acton
Nick Bentley  
Paul Kenyon Wavertree CLP - Member
Maureen Alcorn  
Sandy Fredman  
Danielle Cohen Mrs
Philip Carmel  
Aviva Dautch  
Aviva Dautch  
Adam Lawton  
Chris Pattison Secretary SW Devon CLP
Councillor Vince Romagnuolo Leader of Epsom & Ewell Council Labour Group
Sharon Cavendish  
Judith Field  
Jo Salmon Taunton
Naomi Cohen Hampstead and Kilburn CLP
Rowie Shaw Former Labour Party member Battersea.
Sara Perlmutter  
Councillor Barry Rawlings Finchley & Golders Green; Leader of Barnet Labour Group
Debra Tammer  
Jim Gallagher Chair  Elland labour party 
Jacob Waldock Saffron Walden
Rosalind Shaw  
Laura Sparke  
Karen Kaldezar  
Daniel Jackson  
Fran Simmons  
Clifford Harris Ilford North
Moira Winder West Derby CLP BAME Officer
Zina Smith  
Kate Chinn Epsom and Ewell
Donal Savage  
Les Hearn Holborn & St Pancras
Rebecca Andries  
Gwynneth Lewis  
Edward Moss  
Vetta Alexis  
Mark Novick JLM, Fomer Labour Party Member
Joy Robinson Hove and Portslade CLP 
Lucy Kelly Stoke North Vice Chair Membership
Brian Nabney Mongomeryshire Labour Party
Joel Josephson  
Eleanor Shember Stalybridge and Hyde 
Peter Williamson  
Tom Smith North Swindon CLP
Dennis Applebaum  
Mark Novick JLM, Fomer Labour Party Member
Michaela Vyse Leeds Central CLP, City and Hunslet Branch, Vice-Chair City and Hunslet Branch
Sara Stephens Woking
Renato Labi Camberwell & Peckham CLP
Councillor Michael Nektarios Inkpin-Leissner Brighton and Hove
Jake Baker Chipping Barnet CLP
Elizabeth Bartle  
Gemma Doyle Bermondsey & Old Southwark
Aidan McGurran Basildon and Billericay CLP. Former councillor.
Claire Stanbridge  
Andrew Grantham Wythenshawe and Sale East 
Tom Mauchline Streatham Clp
Simon Bickler  
Councillor David Whitaker Political Education Officer Morecambe and Lunesdale Labour Party
Rachel Amdurer JLM member and ex-member Labour Party                                                                                                                                                 
Judith Russell  
Tim Boddy Labour Party Member
Tessa Ackerman Leeds NE
Sophia Botha Mole Valley
David Rowbottom but  
Miriam Rice Vice Chair (Membership) and Campaign Co-ordinator, Ealing North
Ryan Briwnant-Evans City of Chester 
Izzy Lenga Chipping Barnet CLP/ Jewish Labour Movement
Robert Raven  
Ally Routledge Manchester Withington CLP, Manchester Labour Students 
Benjamin Livingston  
Andrew Spooner Labour Party member
Daniel Palmer  
Steve Pollard Amber Valley - former member / recently resigned
Jacky Holyoake Halesowen & Rowley Regis CLP Women's Officer
Tom Burke Nottingham East CLP
Andrew Dismore AM London Assembly Member for Barnet & Camden
Deborah Sacks South Norfolk: Parliamentary candidate in 2015, council candidate in previous years.
Lewis Addlington-Lee Clacton CLP
Heather Milligan  
Reuben Ackerman  
Susan MacPhail Former Labour Party member and presently Unite member
Victoria Browne  
Elsie White Hornsey and Wood green
Noah Caplin Jewish Labour Party member 
Brian Norton Labour Party Member
Bryan Merton Leicester South CLP
Catherine Tite Campaign Co-ordinator, Bolsover 
Paul Franks JLM member
Councillor Mike Rowley Oxford East CLP; Cabinet Member for Housing, Oxford City Council
Ben Whale South East Cambridgeshire CLP
Stephen Blunden Councillor, Oxted South
Councillor Paul Convery Islington South & Finsbury
Councillor Martin Garner Stoke-on-Trent North CLP
David Freedman  
Peter Singer Hampstead and Kilburn CLP; Chair, Hampstead Town & Belsize Branch 
Alan Brice  
Michael Lewis Nottingham South CLP
Stephane Goldstein Hampstead & Kilburn CLP
Paul Burger  
Ron Millet Former Chair NE Leeds CLP, former Leeds City Councillor
Judith Tigerschiold Member Norwich CLP
Ben Baruch Islington North
Janice Jackson Liverpool Riverside
Jacob Weinbren Milton Keynes CLP
John Howard  
Jason Charlton  
Samantha Carney Walton, Liverpool
Tamar Witztum  
David Silverman  
Norma Cohen  
Penny Liechti Hampstead & Kilburn
Daniel Zaretsky  
Mike Audley  
Rob Crew Exeter
Dov Hamburger  
Councillor David McMeekan Tynemouth 
Roger McCarthy Bexhill and Battle CLP
Catherine Hezser  
Joerg Rensmann Program Director Mideast Freedom Forum Berlin, Germany
Mark Schuck Former member, Finchley and Golders Green CLP
Phillip O'Dell Harrow West CLP Councillor London Borough of Harrow
Ben Cohen  
Steven Jaffe  
Bex Bailey Labour Women's Network committee
Emma Burnell  
Kim Shahabudin Reading
Elizabeth Goldhill Holborn & St Pancras
Deborah Freeman  
Christine Bayliss Vice Chair - Bexhill and Battle Constituency Labour Party
Maureen Lipman CBE Actress writer 
Howard Morris  
Anne Nisbet Oxford East 
Berl Goldbart Enfield Southgate CLP
Iris Kaye-Smith Bristol East CLP, Oxford University Labour Club 
Ian Lee  
Danny Hodari  
Lord Jonathan Kestenbaum  
Charles Heller  
Aaron Shaw Chipping Barnet
Sam Russell Lewisham West & Penge CLP; 2010 PPC for Hertsmere; 2016 LA Candidate for Bexley & Bromley
Jeffrey Graham  
Gerry Cohen Liverpool Riverside
Ofra Graham  
Jonathan Glazer Camden Town, London. 
Jeremy Bliss  
Ros Goldfarb  
Ed Corrigan  
Gidon Freeman  
Yaron Matras  
Alex Dwek  
Jenny Catherall  
Ruby Nerva Brent North
Jacob Weinbren Milton Keynes South CLP
Nan Sloane Labour Women's Network Committee Member
Neville Packter`  
Helen Heller  
Tom Wade Arfon CLP
Ruby Nerva Brent North
Angela Pearce  
Anne Hutton Councillor Finchley & Golders Green CLP
Arieh Iserles Left the Labour Party
Lesley Klaff  
Anthony Landes  
Mira Vogel  
Councillor Laura Price Witney CLP
Nicole Weisz  
Judith Gordon Labour Party member
Jonathan Campbell Monmouthshire
Alex Edwards ex-Labour Party member
Matthieu Militon Software engineer
Angela May  
Simon Goldhill University of Cambridge
Steven Baruch  
Olivia Bailey LWN
Josephine Bacon Holborn & St. Pancras Labour Party, JLM rep. on the GC, Vice-chair JLM Barnet & Enfield Branch
Zoë Kemp JLM, Ex CLP Hampstead and Kilburn 
Jonathan Goldhill  
John Lewis Walthamstow CLP member
Sarah Sutherland  
Josh Cohen  
Natasha Isaac  
Sharon Baruch  
Susannah Adler  
Amy Fowler  
Alex Osborne Bristol West CLP
Brynnen Ririe North West Durham
Melanie Darrington Ashfield 
Simon Leigh  
Abigail May  
Duncan Bryson Hall Green
Jon Connorton  
Naomi Minsky  
Gareth Munden Labour Member
Josh Molloy Chair of Leeds Labour Students (Leeds Central CLP)
natalie mckenna Liverpool Labour voter
Bernard Kay former member, York
John Rose  
John Rose  
Rob Gorthy  
Sarah Simons  
Tim Macpherson Bexhill and Battle Member
Michael Fredman Hornsey, Wood Green
Ruth Fryman  
Edward Millett  
Emma Livingston Hampstead and Kilburn
Councillor Kyle Robinson Stoke-on-Trent North and Kidsgrove
Marc Harris Secretary, Queen's Park Labour
Richard Camber  
Ian Strange  
lucille and david shapiro  
Joseph Stevens Rossendale & Darwen CLP Youth Officer
Rachel Goldhill Ms
Michael Neugarten  
David Joels  
Sue Stern  
Sue Stern  
Benjamin Montague  
Joel Mellinger  
Councillor Ben Coleman Hammersmith & Fulham
Judith Attar  
Jerry Lewis Hampstead & Kilburn
Christine Wharrier  
Bryan Kelly Stoke North CLP
Peter Baum Board of Deputies 
Natalie Shaw elstree and Borehamwood
Leila Cumber  
Marice Cumber  
Matthew Goddin Ilford North
Ian Walker Worthing West - IT Co-ordinator
Nicky Gavron  
Christine Macniven Leeds North East
Paul Wilson Salford and Eccles
Fabian Breckels Bristol East
Shelley Dorffmann Enfield Southgate CLP and JLM
Shirley Cameron Perth and Kinross
Gabor Otvos  
Simon Martin  
Rachael Saunders Bethnal Green and Bow, LBTH Deputy Mayor. In solidarity. 
Muriel Cohen  
Richard Stern  
Lee Laudat-Scott Hackney North and Stoke Newington 
Jane Lewis  
Sidney Stern  
Stephen Soskin Chairperson Aldborough Branch Ilford North clp
Rob Stevens Sheffield Hallam
Diane Jenkins  
Angie Airlie Wealden
Heather Fletcher  
Guy Williams Ilford North
Brenda Soskin Ilford North, Aldborough Branch Secretary
John Howard Councillor - Ilford North CLP
Aaron Cohen-Gold South Cambridgeshire
Sara Cohen  
David Lee  
David Lee  
Dov Boonin Special Liaison Officer for the Oxford University Jewish Society and Oxford University Labour Club, and former President of the Oxford University Jewish Society
Deborah Herman  
Leon Reefe  
Rosie Duffield Canterbury CLP
Adrian Andrusier  
Steve Sharpe  
Christoph Baumgarten Member of the Social Democratic Party of Austria
Simon Weintroub  
Tim Flatman  
Carol Wilson Labour supporter and former member, Dewsbury
Craig Dawson Newcastle-Upon-Tyne East
Polina Proutskova  
Michael Brod  
Max Dunbar  
Alan Quinn Bury South CLP
Harold Tobin  
Brendan Ryan  
Marc Soloway  
Antony Godfrey  
John Reizenstein Hampstead and Kilburn
Leah Coles  
Tony Leifer Rersigned
Sean Goldstein  
Mick Swales Shipley CLP
John Ennis Reading West CLP. Councillor 
Tim Dwelly  
Nicholas Brown Newcastle Central
Malcolm Freeman CLP secretary Dudley North
John Williams  
Chijioke Chijioke-Oforji Greenwich and Woolwich Constituency 
Conor Ratcliffe  
Simon Wyatt Westminster North CLP - IT Officer
Stephen Brook Party member, Westminster North
James Caulfield  
Hayden Wheeler  
Bob Goddin  
Patricia Kerbellec  
Eric Hess  
Brenda Landes(Nee Samuel)  
James Vaughan  
Miles Webber Finchley & Golders Green CLP
Denis MacEoin  
Kelvin Blake Bristol East
Judith Saffer Resigned membership 4.4.17 Withington CLP Manchester
Alasdair Nisbet  
John McTernan Camberwell and Peckham CLP
Lorna Leek  
Julie Minns Vauxhall
Mickey Yudkin  
Harjeet Sahota Camberwell and Peckham CLP Youth Officer
Simon Dixon Hackney North and Stoke Newington CLP
Brian Norton Returned Member
John Lish Birmingham Selly Oak 
Hagai van der Horst  
Martin Sugarman  
Sam Benjamin Trafford Labour - party member
Marc McCorkell Bermondsey and Old Southwark CLP
Liam Cowles Labour Party member, Torfaen CLP
Anthony Suddaby  
Eva Lowe  
Fraser Gray Renfrewshire South CLP
Adam Goldstein Finchely and Golders Green
Graeme Hoskin Reading West CLP
Harvey Garfield  
Andrew Levy  
Vicci Stein  
Jack Johnson Penistone and Stocksbridge 
Melvyn Lipitch  
David Beere Member Hendon CLP, Branch Secretary, formerly Lab  candidate Hendon ward
Russell Raphael  
Anthony Rose  
Savannah Dable  
Emma Cheatle  
Radu Pitish  
Robert Webber Cornwall Unitary Councillor
Ruth Nyman Hendon CLP, UNISON member
Moshe Birshan  
Councillor Richard Butler Leader of Hertsmere Labour Group
John Fisher  
Brian Goldfarb  
Councillor Rebecca Challice Councillor East Barnet 
Christopher Christmas Birmingham Ladywood CLP
Dan Rosenberg Tottenham CLP
Barry Henley Birmingham Selly Oak
Carrie Paechter Leyton and Wanstead Labour Party member
Kitty Brod  
Paul Hanna  
Peter Cathcart  
Gillian Lazarus former member Enfield Southgate
Simon Michaelson Finchley &golders green 
Lawrie Nerva EC Brent North CLP Secretary Brent/District JL,M
Liane Venner Hastings CLP
Craig Piggott Paisley CLP Executive Member
Gareth Abbit  
Julian Futter Former party member
Deborah Meyer Always been a Labour voter now unsure 
Dennis Levene  
Henry-Zacharias DeHavilland  
Steve Goldstone  
Anne Goldstone Bury South
Ian Dunn Lewisham West & Penge
Jean Withers Morecambe and Lunsdale. Labour party member.
Maura McKeon Secretary, City of Durham CLP
John Meredith Former member
Jonathan Kay  
Aimi Sugarman No longer a labour voter 
Yochanan Altman  
Aaron Frazer  
Eleanor Smith  
Judy Weleminsky  
Sharon Avraham  
William Galinsky Former member
Laura Marks  
Eunice Pollack  
Tessa Rajak  
Sarah Miller  
Paul Trippett Sedgefield CLP
Louise Baldock Stockton South 
Charles Daniels Former labour voter and labour student
Alison Moore Barnet Councillor, Finchley and Golders Green CLP
Annie Merton Leicester South CLP
Michael Samuels Hackney North & Stoke Newington CLP
Harry Rajak Hornsby & Wood Green CLP
Keren David Hornsey & Wood Green
Genevieve Cope Dover and Deal CLP
Peter Halfpenny Former member - Canterbury CLP
Harry Spillman Preston
Susan Jacobs Hazel Grove CLP
Charlie Lexton Finchley & Golders Green
Laurence Moss Hornsey  & Wood Green
Kitya Mark  
Inbali Iserles  
Councillor Alex Sobel Leeds NE CLP and JLM
David Ross Former member, councillor & parliamentary candidate
Sarah Gonshaw  
Nick Rosen Hackney South CLP
Dalina Malo  
Mick Martell Bromley and Chislehurst CLP
Councillor Sandra Walmsley  
Gill Pound  
Emma Payne Bristol South CLP
Francine Palant Liverpool Riverside deputy chair of Greenbank ward. 
Adam Sasson Former Voter
Elliot Bidgood Hackney South & Shoreditch, Member
Ricky Green London
Susan Pearl Former member of the Cambridge Labour party
Shoshana Goldhill  
Martin Headon Camberwell & Peckham (vice-chair of South Camberwell ward)
Katy Jackson  
Jane Brown  
Emma Edwards  
Juliette Coleman  
Lidia Ignatov  
Stephen Franklin Former member Finchley and Golders Green CLP
Dr Andrew JLM- former member
Sharon Tagger Hazel Grove
Andrew Doctor Rutherglen CLP
Jack Marks  
Nigel Williams Member
Peter Baggett Newbury 
Alan Goldwater Labour International
Janette Lange  
Harvey Wallbanger  
Lynn Morris Canterbury CLP/Open Labour/JLM
Fleur Martin  
Councillor Sam Stopp Brent Central
Michael Bloom  
James Hawes Cardiff West
Anthony Marcel  
Craig McDonald Glasgow Anniesland 
ann beck  
Patrick Salem  
Mitchell Simmons Chipping Barnet
Councillor Carole Bonner Croydon Central CLP. Deputy Chair of Scrutiny
Sarah Pink  
Gill Williams Renfrewshire South
Mary Hanly  
Selina Kay  
Greg Allon  
Jack Taylor Camberwell & Peckham - Political Education Officer
Rabbi Simon Grant Member  Blackley and Broughton CLP
Richard Rawles Edinburgh Northern and Leith CLP
Councillor Jude Robinson Cornwall Cllr, Truro & Falmouth CLP
Karen Beattie  
Michael Wegier  
Kavya Hughes  
Harry Rich Islington South
Ben Berger  
Ronny Kol  
Yoav Gaffney  
Lord Lewis Moonie Dundee East
Wendy Wilde  
David Krikler Ex-member, Hampstead and Kilburn (resigned 2013)
Ian Murray MP Edinburgh South - Member of Parliament
Graham Barral Former member
Henry Philip Treasurer of Edinburgh Southern CLP
nader fekri labour international
James Greer Northern Ireland CLP
Zachary Squire  
Indigo Gray  
Duncan Hothersall Chair, Edinburgh Southern CLP
Keith Ackerman Leeds North East
Marjory Lobban Edinburgh South 
peter petzal London - City
peter petzal London - City
peter petzal London - City
peter petzal London - City
Ruth Gwinnell  
S Reid  
Rachel Garrick Newport East
Jeff Allison Edinburgh Southern CLP
Frederick Gallucci Bassetlaw - Youth Officer 
Eli Aldridge Youth Officer - Westmorland and Lonsdale 
Isobel Dugher  
esther whitby  
Rebecca Moses Wimbledon Labour Party 
eldon mchaelson  
Councillor Kitty Lyons Councillor, Barnet Council(Hale Ward)
Councillor Mike Cordingley Stretford and Urmston
K J Caper Tottenham CLP
Michael Ellis Founder - London
Thomas Fox  
Daniel Goldhill  
Tobias Collins South Dorset, member 
Anna Dyson Leeds
Caroline Mikardo Lewisham
Samuel Omozusi Hackney South and Shoreditch, member
Reverend john milsom  
Bob O'Mahoney Bury South CLP, member
Mike Creighton Southampton Test, Labour Party Staff (retired)
Harry Goldstein I was a member of the Labour Party for more than 30 years.
Josephine Ross St Ives 
Les Konzon  
Leslie Wagner Former member of Leeds NE CLP
Avrohom Pinter Hackney 
Avrohom Pinter Hackney 
Rod McCaffrey  
Raphael Langham  
Ora Thomson Hastings and Rye CLP member
Matthew Leigh Oxford East CLP and a party member for 32 years
Rosa Tomany member Edinburgh Eastern CLP
Councillor Yoel Gordon Ealing Southall CLP. Chief Whip Ealing Council.
Richard Holt  
Aubrey Kohll  
Aubrey Kohll  
chris burke n/a
Lawrie Nerva Brent North CLP
Chris Moore  
Alan Donovan  
Catherine Konzon  
Stephen Barry Former member Hornsey & Wood Green
Neil Chick Bristol South 
Councillor Rachel Eden Executive committee member, Reading and District Labour Party
Micky Leng  
John Moore Selly Oak CLP
Sydney Berger  
Richard Wolff  
Councillor Glenn Dennis Reading West
Nicola Hawcroft-Heighway  
Maeve Boothby O'Neill  
Councillor Ralph Berry Councillor Wibsey Ward , Bradford MDC
John Jacobs  
Tom Williams Manchester, Gorton
Raquel Behar  
Sarah Boothby Exeter CLP - Executive Women's Officer 2016-2017
Juliet Rosenfeld  
Louise Howard Hornsey and Wood Green member
Andy Troke Arundel & South Downs. Retired Organiser
Timothy Mullen Stoke-on-Trent South (CLP Secretary 1993-2014, General Election Agent 1997, 2001 & 2005)
Danny Filer Dulwich and West Norwood
Robin Wilde Sheffield Hallam CLP
Daniel Allington Milton Keynes South
Eric Goodyer Jewish Labour PPC Charnwood 2010 - and proud to be a Socialist
Keith Wilson Wealden CLP agent
Joan Roberts CS&NI former Secretary
David Phillips Ynys Mon CLP, Former PPC Truro and St Austell
Felix Bunting Shipley CLP, Oxford University Labour Club
Brendan Clegg Wealden CLP
Ian Young South East, Cambs
sara Newman Wealden CLP Chair
Daniel Ehrlich  
lesley goodall bury south
Mark Redhead Guildford Labour Party
Karen Bradley  
Steve Farrer  
C Henderson Labour member
Steve Farrer  
John Mallon  
David Turner former Labour Party member
Emma Owen  
Joan Bakewell  
Lynne Spencer  
Yue Ting Cheng Hertsmere
Helen Clarkson-Fieldsend Central Suffolk and North Ipswich CLP
Jennifer Wagner Former member Leeds NE CLP
David Floyd  
Andrew Diamond  
Georgia Tate Waltham Forest
Andrew Heighway  
Liam McCafferty Torfaen
Ellis Onwordi  
Paul Carney Wirral West
Norman Pein Hertsmere CLP
Cllr Tim Dwelly  
Jonathan Jenkins Rhondda CLP
Stephen Priestley  
Tom Wildy Labour International
Judith Ornstein  
Lesley Jones  Brent

1,424 endorsements

Will you sign?